Dominik Bukowski

Dominik Bukowski – Wibrafonista jazzowy, kompozytor,  absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. 

W 1999r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego zespołu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych  i Bluesowych w Gdyni. W styczniu 2002 roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej oraz otrzymał statuetkę ?Aniołka Jazzowego 2002?. Nagrodą konkursu było również wydanie debiutanckiej płyty zespołu.

Od  2003r. co roku zajmuje drugie miejsce w ankiecie JAZZ TOP w kategorii ,,Wibrafon Roku? . Był nominowany do nagrody GRAND PRIX JAZZ MELOMANI 2003 w kategorii ?Nadzieja Melomanów Roku 2003? oraz ?SZTORM ROKU 2005? przez trójmiejskie wydanie Gazety Wyborczej. Został również nominowany przez Dziennik Bałtycki w plebiscycie  ?Człowiek Roku 2005?.

Jego płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album ?Melisa? Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013r. album ?Kropla Słowa? Krystyny Stańko, do którego Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został ?Płytą Roku? według Jazz Forum.

Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Tim Hagans, Soweto Kinch, Brian Melvin, Cikada Quartet, Janusz Muniak, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Zbigniew Namysłowski, Jan ?Ptaszyn? Wróblewski i inni. Koncertował w takich krajach jak Kanada, Indonezja, Izrael, Rosja i w większości krajów europejskich.

www.dominikbukowski.com